Laukia darbo pokalbis? 10 patarimų kaip jam pasiruošti - Dešiniojiranka - virtualūs asistentai
Laukia darbo pokalbis? Pasiruošimas labai svarbu, o tinkamas pasiruošimas gali padėti užimti trokštamą poziciją. Pateikiame 10 patarimų, kurie padės "sublizgėti" jo metu.
pasiruosimas darbo pokalbiui, darbo pokalbis, pokalbis del darbo, patarimai
16476
single,single-post,postid-16476,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.6.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.6.2,vc_responsive

Laukia darbo pokalbis? 10 patarimų kaip jam pasiruošti

18 Aug Laukia darbo pokalbis? 10 patarimų kaip jam pasiruošti

Jūsų laukia darbo pokalbis? Greičiausiai net nedvejojate, kad pasiruošimas labai svarbu, o tinkamas pasiruošimas gali padėti užimti trokštamą poziciją.

Nežinote kaip jam pasiruošti? O gal žinote, tik be galo jaudinatės? Tikrai labai aktuali tema, dėl kurios suka galvą dauguma žmonių, besiruošiančių „šturmuoti“ darbo rinką.

Taigi, laukia darbo pokalbis? Pateikiame 10 patarimų, kurie padės “sublizgėti” jo metu

1. Į susitikimą pokalbiui dėl darbo atvykite laiku – jokiais būdais nevėluokite ir neatvykite per anksti. Vėluodami sudarysite neigiamą įspūdį dėl punktualumo ir atsakomybės stygiaus, o atvykus per anksti – atrodys, jog turite bėdų su laiko planavimo įgūdžiais.
2. Teigiamas pirmas įspūdis – Jūsų išvaizda. Pasirinkite tinkamą aprangą, jei esate moteris – pasirūpinkite tinkamu, ne per ryškiu makiažu. Vyras turėtų nusiskusti barzdą (jei žinoma tai nėra įvaizdžio dalis). Jūsų pasirinkti drabužiai turi atitikti Jūsų amžių, nesirenkite iššaukiančiai. Švara ir higiena – privaloma, juk niekam nemalonu bendrauti su nemaloniai „kvepiančiais“ žmonėmis.
3. Tvirtas rankos paspaudimas, akių kontaktas ir neverbalinė kalba. Rankos paspaudimas pasako apie jus labai daug (neturi būti naudojama fizinė jėga, tačiau taip pat nereikia ištiesti suglebusios rankos). Akių kontaktas – užtikrina pokalbio dalyvių „lygiavertiškumą“ viso pokalbio metu, jei sunku žiūrėti į akis – stenkitės žiūrėti tarp akių. Nekryžiuokite rankų, elkitės taip, kad Jūsų elgesys bylotų, jog esate susidomėjęs pokalbiu, o ne tai, kad norite greičiau ištrūkti iš čia.
4. Įdomus, tačiau trumpas prisistatymas. Gerai pagalvokite, ką sakyti vertėtų, o ko ne.
5. Iš anksto pasiruoškite atsakymams į panašius klausimus „kodėl išėjote iš ankstesnės darbovietės“. Ruošdami atsakymą – jokiais būdais „nepilkite purvo“ ant buvusio viršininko, kompanijos politikos ar kolektyvo.
6. Nuoširdžiai apibūdinkite savo asmenines savybes – nieko neslėpkite ir nepridėkite, juk jei gausite darbą – greitai visi pamatys Jūsų asmenines savybes. Svarbiausia – nemeluokite.
7. Kalbėjimo maniera. Neberkite žodžių greitakalbe, tačiau neuždelskite pernelyg ilgai. Verčiau prašykite, kad pašnekovas pakartotų klausimą – taip laimėsite laiko, formuluodami teisingą atsakymą.
8. Prieš vykdami į darbo pokalbį – pasirūpinkite rekomendacijomis. Jos pridės taškų Jūsų naudai.
9. Būtinai pasidomėkite apie įmonę ir jos veiklą, kurioje pretenduojate užimti darbo vietą, kad paklausus, kaip įsivaizduojate darbą šioje kompanijoje, turėtumėte ką atsakyti.
10. Nepulkite uždavinėti klausimų apie atlyginimą, kadangi kandidatas dar neišrinktas. Tačiau pokalbio metu užsiminkite, kokio atlyginimo pageidaujate (proto ribose – pagal užimamas pozicijas ir turimą kompetenciją).

Jei vadovausitės išvardintais patarimais, pasirodysite tikrai gerai, o tai padės gauti trokštamą darbą. Tačiau nepamirškite, kad jūsų kompetencijos, patirtis bei kvalifikacija taip pat labai svarbios.