Virtualūs darbo santykiai - Dešiniojiranka - virtualūs asistentai
Vakaruose virtualūs darbo santykiai su darbuotojais yra ypatingai populiarūs ir sėkmingai vystomi. Pirmiausia todėl, kad taip yra paprasčiau ir pigiau pačiam darbdaviui
virtualus darbuotojai, virtualus darbo santykiai, freelanceriai
16473
single,single-post,postid-16473,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.6.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.6.2,vc_responsive

Virtualūs darbo santykiai

21 Sep Virtualūs darbo santykiai

Virtualūs darbo santykiai Lietuvoje vis labiau populiarėja. Vis dėlto, kai kurių įmonių vadovai skeptiškai žiūrį į tokius darbo santykius.

Vakaruose virtualūs darbo santykiai su darbuotojais yra ypatingai populiarūs ir sėkmingai vystomi. Pirmiausia todėl, kad taip yra paprasčiau ir pigiau pačiam darbdaviui:

1. nereikia išlaikyti brangios darbo vietos savo biure;
2. mokamas darbo užmokestis tik už sutartą darbą ar darbo valandas;
3. mokesčius valstybei darbuotojas susimoka pats;
4. įmonės vadovas gauna aukštos kvalifikacijos specialistą, samdydamas jį tik konkrečiam darbui atlikti, o jau kitos specializacijos reikalaujančiam darbui – samdomas kitas specialistas. Taigi, sutaupomi pinigai, arba jie paskirstomi žymiai tikslingiau.

Daugelio profesijų atstovai gali dirbti nuotoliniu būdu, nes jų darbo specifika nereikalauja būti biure. Tačiau dalis Lietuvos įmonių vadovų baiminasi, kad negalės „prižiūrėti“ darbuotojų, dirbančių namuose, nuolat kils klausimų, ar jie tinkamai atlieka paskirtas užduotis, ar darbai bus atlikti tinkamai bei laiku. Tačiau verta paminėti tai – kad darbuotoją, dirbantį nuotoliniu būdu – motyvuoja vien tai, kad jis turi tokias darbo sąlygas. O jei sutartas atlygis priklauso nuo rezultato – jis bus suinteresuotas pasiekti rezultatą kaip galima greičiau. Tokiu atveju, jam liks daugiau laiko savo asmeniniams poreikiams, arba kitam darbui atlikti, bei už jį gauti papildomą atlygį.

Nemaža dalis žmonių norėtų dirbti nuotoliniu būdu, kadangi darbas ne biure, o namuose, ar bet kurioje kitoje vietoje suteikia kūrybinės laisvės ir patogų bei malonų „mikroklimatą“. Darbuotojas pats sprendžia, kaip planuoti darbo laiką, taupo kaštus kelionei į/iš darbo, aprangos kodas taip pat neturi reikšmės, ir labai svarbu paminėti, kad jis turi galimybę išvengti kolegų sukeliamo šurmulio. Taigi, tai praverčia susikaupus greičiau ir efektyviau atlikti užduotis.
Darbdavys, norėdamas užsitikrinti kokybiškus ir efektyvius deleguojamų užduočių rezultatus, turi apsibrėžti darbo santykius. Tam, kad apsaugotų save (savo įmonės interesus) – darbdavys gali darbuotoją samdyti bei pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, o samdomas darbuotojas, dirbdamas pagal individualios veiklos sutartį, darbdaviui gali išrašyti sąskaitą. Toks bendradarbiavimo modelis suteikia abiems pusėms laisvės, bei užtikrina kokybiškus darbo rezultatus.
Tačiau šioje vietoje kyla klausimas – kaip kontroliuoti darbo procesą ir užsitikrinti, kad darbas atliekamas taip, kaip buvo sutarta ir dirbantysis „nesukčiauja“? Išeičių yra tikrai daug:
1. Darbuotojo teikiama ataskaita darbdaviui (darbdavio ir darbuotojo nustatyta forma);
2. Naudoti įvairius įrankius internete (pavyzdžiui: „Google Drive“, „Skype“, laiko skaičiavimo ar pokalbių įrašymo programos);
3. Nustatyti užmokestį už atliktą darbą – pavyzdžiui jei tai yra maketas, duomenų suvedimas į tam tikras sistemas, ar socialinių tinklų priežiūra, mokate tik už galutinį rezultatą.
4. Rekomendacijos iš pažįstamų šaltinių, arba samdomo darbuotojo klientų rekomendacijos.

Prieš pradedant darbus, abi šalys turi nusistatyti bendradarbiavimo sąlygas, darbdavys privalo pateikti kiek galima daugiau informacijos apie užduotį, taip pat labai svarbu tinkamai ir išsamiai virtualų ar laisvai samdomą darbuotoją supažindinti su įmonės politika, poreikiais, tikslais, keliamais reikalavimais, įvaizdžiu bei kita, darbuotojui galinčia praversti informacija.
Mes tikimės, jog Lietuvos verslininkai seks Europos ir JAV pavyzdžiu, plėsdami akiratį, naudojantis virtualių asistentų, virtualių darbuotojų, ar kitaip tariant „freelancer`ių“ paslaugomis. Tai suteikia galimybę verslininkams gauti geresnį darbo rezultatą, bei sėkmingai vystyti verslą nuotoliniu būdu.